MENU
POLECAMY
 

 

MODLITWA STRAŻACKA

Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.
Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk
Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.
Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać.
Sąsiadów, bliźnich w biedzie strzec i o ich mienie dbać.
A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Autor nieznany

OSP GRABOWIEC WITAMY!
 

Witamy na witrynie poświęconej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowcu. Stronę tą dedykujemy wszystkim druhom OSP Grabowiec, którzy narażają swoje zdrowie i życie, by nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Nie zapominamy również o tych którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do podniesienia poziomu działalności naszej jednostki.

 W dniach 07-09.11.2008 dwóch druhów z naszej jednostki Adam Skóra i Radosław Walikowski uczestniczyło w szkoleniu uzupełniającym z zakresu ratownictwa medycznego. Szkolenie odbyło się w malowniczo położonej miejscowości Kościelisko Kiry obok Zakopanego, w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Program szkolenia obejmował zajęcia teoretyczne oraz praktyczne i zakończył się egzaminem który nasi druhowie zaliczyli pozytywnie. W trakcie szkolenia została zorganizowana wycieczka do Zakopanego. Druhowie mogli wjechać kolejką linową na Gubałówkę, zobaczyć Wielką Krokiew, pospacerować Krupówkami.


NOWY NABYTEK OSP GRABOWIEC:

nasza jednostka wzbogaciła się w nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki FORD.

Uroczystości związane z poświęceniem nowego wozu bojowego oraz wypadającym w tym roku jubileuszem 90-lecia OSP w Grabowcu rozpoczęły się od odegrania hymnu państwowego przez orkiestrę dętą z Grabowca i wystąpień:wójta gminy Grabowiec-Zdzisława Koszela, prezesa OSP w Grabowcu-Mirosława Bednarczyka, Komendanta Miejskiego PSP w Zamościu-Jacka Sobczyńskiego, Prezesa Zarządu Powiatowego OSP w Zamościu-Kazimierza Mielnickiego, Honorowego Prezesa OSP Ziemi Zamojskiej-płk Mieczysława Skiby, członka Zarządu Głównego OSP-Ryszarda Stanibuły.

Po powitaniu przybyłych gości, delegacji OSP z terenu gminy, pocztów sztandarowych prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowcu  przedstawił rys historyczny, który tylko w części pokazuje działalność i zasługi druhów strażaków na przestrzeni minionych 90 lat od daty założenia jednostki w 1918 r., mówił o pierwszych założycielach, pierwszym sprzęcie oraz o dokonaniach w służbie dla bezpieczeństwa mieszkańców jakie odnotowano w protokołach z walnych zebrań.

Tego dnia wręczono też medale i odznaczenia dla zasłużonych stażaków z naszej jednostki:
złoty medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali: Mirosław Bednarczyk, Stanisław Krzyszczuk i Tomasz Halcki.,
srebrny: Mirosław Marnik,
brązowy: Dariusz Sawicki,
odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymali: Marcin Boczkowski, Piotr Boczkowski, Wojciech Margol, Tomasz Bojko, Kamil Nosko,
Maciej Filipowicz i Michał Nowoświatłowski.

Następnie podczas mszy św. w intencji stażaków, w której czynny udział brała przede wszystkim dziewczęca drużyna pożarnicza z Grabowca,
ks. Stanisław Budzyński dokonał aktu poświęcenia pojazdu.Po uroczystej mszy uczestnicy przemaszerowali ulicami Grabowca pod Remizę OSP, gdzie na ręce prezesa i naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnejw Grabowcu wręczono akt przekazania oraz kluczyki do pojazdu.

W tym uroczystym dla nas dniu padło wiele ciepłych słów, gratulacji i podzękowań za społeczną służbę strażcką pod adresem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowcu, dziękujemy za wszystkie i obiecujemy nie spocząć na laurach. Podziękowania kierujemy również do tych, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli nas przy staraniach o nowy wóz bojowy, jak również w przygotowaniach do jego poświęcenia i przekazania naszej jednostce.

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ


ZAWODY OSP 2008


INTERNETOWE CENTRUM EDUKACYJNO - OŚWIATOWE W GRABOWCU

Od dnia 13 kwietnia 2008 na terenie Gminy Grabowiec rozpoczyna prace INTERNETOWE CENTRUM EDUKACYJNO - OŚWIATOWE w Grabowcu.
Projekt pt. „Internetowe Centra Edukacyjno-Oświatowe na wsi” realizuje firma COMBIDATA Poland Sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie, ul. Emilii Plater 12, 81-777 Sopot.
W ramach konkursu MEN 9/2.1a/2006 współfinansowanego z Europejskiego Fundusz Społecznego i realizowanego pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zadaniem Projektu jest zorganizowanie i wyposażenie w sprzęt komputerowy Internetowego Centrum Edukacyjno Oświatowego w Grabowcu (480 centrów w Polsce). Współrealizatorem projektu jest Zarząd OSP w Grabowcu.
Z powodu nieodpowiednich warunków w remizie OSP, Centrum zlokalizowano w pomieszczeniu miejscowego GOK-u.
Na dzień dzisiejszy w Centrum zainstalowano 5 komputerów stacjonarnych, laptop, rzutnik multimedialny i drukarkę. Wykonano łącze telefoniczne do modemu internetowego DSL - 1024 kb/s.

PRZEJDŹ DO STRONY CENTRUM www.iceo-ospgrabowiec.wirtualnie.pl


29 MARCA 2008 - WYCIECZKA DO RADIA LUBLIN


 

29 marca 2008 roku przy współpracy OSP Grabowiec oraz GOK Grabowiec odbyła się wycieczka do Radia Lublin, gdzie strażacy oraz młodzież szkolna mogli zobaczyć jak wygląda studio radiowe oraz poznać zaplecze i organizacje stacji radiowej w naszym województwie.

ZOBACZ ZDJĘCIA


ALARM W KOMÓRCE STRAZAKA

Terminal GSM

Ogólny opis działania Terminal GSM jest urządzeniem które po podłączeniu do systemu selektywnego alarmowania automatycznie w momencie zdalnego uruchomienia syreny wysyła informacje o alarmie w postaci SMSa na telefony komórkowe strażaków. Sms`y wysyłane są jeden za drugim w odstępach czasowych około 5 sekund. Czas wysyłana smsów zależy od obciążenia sieci GSM. Terminal wyposażony jest w 3 przyciskową klawiaturę za pomocą której mogą być wysyłane sms`y bez konieczności uruchamiania syreny (cichy alarm). Sms`y mogą być wysyłane na 4 grupy np: grupa wyjazdowai grupa młodzieżowa, zarząd itp. W pamięci terminala zapisane są 4 treści smsów jakie mogą być wysyłane np: "ALARM POZAR", "ZBIÓRKA W STRAŻY", "ĆWICZENIA", "AKCJA". Można również przekazywać treść smsa który zostanie wysłany na numer terminala do poszczególnych grup. Terminal wyposażony jest w 4 wejścia oraz 2 wyjścia w tym jedno z przekaźnikiem. Urządzenie można podłączyć do systemu alarmowego (włamaniowego). W tym przypadku kiedy jest włamanie wysyłane są smsy o treści np: " Włamanie do straży " oraz zostaje uruchomiona syrena alarmowa. Do pamięci terminala można wpisać maksymalnie 200 numerów telefonów. Zmiany numerów, dodawanie, kasowanie może robić sam użytkownik i nie jest konieczne każdorazowe wzywanie serwisu. Dzięki dołączonemu zestawowi słuchawkowemu można wykonywać połączenia telefoniczne. Terminal współpracuje z wszystkimi operatorami GSM. Jeśli używana będzie karta typu prepaid można sprawdzić stan konta który wyświetlony zostanie na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Za pomocą terminala można również poprzez SMS`y sterować urządzenia zewnętrzne np: załączyć zdalnie pompę powietrza do zbiorników w samochodzie przed wyjazdem.


GALERIA ZDJĘĆ
KONTAKT
PREZES 608-825-349
NACZELNIK 502-290-457
SKARBNIK 505-031-473
SEKRETARZ 510-300-474

ospgrabowiec@interia.pl

GG  3523201

</