AKTUALNOŚCI

Aktualizacja galerii zdjęć z podsumowania projektu
dodano: 2012.01.05

Aktualizacja sprawozdań w roku szkolnym 2010/11 oraz 2011/12
dodano: 2012.01.05

Podsumowanie projektu:
Razem Bezpieczniej Piłka Zamiast Pałki

 

   

Konkurs Fotograficzny dla uczniów Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu „Wszystkie barwy października”  

Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu realizujący program „Razem Bezpieczniej - Piłka zamiast pałki” - zaprasza wszystkich miłośników fotografowania do udziału w konkursie „Wszystkie barwy października”.

Celem konkursu jest rozwijanie miłości do otaczającego nas świata, kształtowanie wzajemnych stosunków człowieka i przyrody, sławianie piękna i bogactwa przyrody oraz krajobrazu Polski. Termin nadsyłania zdjęć 10 listopada 2011 r.. Szczegóły w regulaminie konkursu. Zapraszamy!


REGULAMIN KONKURSU

 
 

RAZEM BEZPIECZNIEJ
Razem bezpieczniej" to program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. Jego realizację przewidziano na lata 2007-2015. Zainicjowany przez MSWiA program promuje lokalne inicjatywy służące poprawie bezpieczeństwa,a w jego realizację zaangażowane są wszystkie służby mundurowe i organizacje pozarządowe.

W ramach programu powstaje internetowy Bank Dobrych Praktyk, w którym znajdą się między innymi sprawdzone pomysły na programy profilaktyczne. Na poziomie województwa koordynatorem programu jest wojewoda, który współpracuje z zespołem złożonym z przedstawicieli administracji samorządowej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

OGÓLNE ZAŁOŻENIA PROGRAMU „RAZEM BEZPIECZNIEJ"

Poczucie bezpieczeństwa – lub jego brak – przesądza o jakości życia i rozwoju społeczeństwa. Dlatego ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego należą do zasadniczych zadań państwa.

Żadne okoliczności nie mogą zdejmować z instytucji państwowych odpowiedzialności za wykonywanie zadań. Policja i inne formacje ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego nie powinny być zastępowane przez obywateli, czy organizacje społeczne. Jeżeli Policja i inne formacje zyskają na zaufaniu obywateli, jeśli zaczniemy działać razem – możemy zbudować społeczeństwo bardziej stabilne. Wymaga to od Policji zwiększenia skuteczności. Konieczne jest też zapewnienie mechanizmów stałej współpracy Policji, administracji rządowej i samorządowej, organizacji społecznych, ludzi aktywnych, aby poprawić bezpieczeństwo. Nie stanie się to z dnia na dzień. Jeżeli jednak zaczniemy naprawdę pracować razem, możemy osiągnąć cel, jakim jest bezpieczniejsze życie w naszym kraju.

Program „Razem bezpieczniej” ma ograniczyć skalę zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”. Jednym z jego priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”, w której realizację w pełni wpisuje się program „Razem bezpieczniej”.
W dokumencie tym wskazuje się, że „przy współpracy z lokalnymi społecznościami należy dążyć do tworzenia efektywnych lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz wspierać działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego, w szczególności mając na celu ograniczenie najbardziej dokuczliwej dla obywateli przestępczości pospolitej”.
Program, realizowany przy właściwej diagnozie zagrożeń i oczekiwań społecznych, obejmować może wiele obszarów i być otwarty na wszelkie inicjatywy instytucjonalne i obywatelskie. Tak zbudowane bezpieczeństwo będzie traktowane przez społeczeństwo jako dobro wspólne.

CELE PROGRAMU

  • Wzrost realnego bezpieczeństwa w Polsce.

  • Wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski.

  • Zapobieganie przestępczości i aspołecznym zachowaniom poprzez zaktywizowanie i zdynamizowanie działań administracji rządowej na rzecz współpracy z administracją samorządową, organizacjami pozarządowymi i społecznością lokalną.

  • Poprawienie wizerunku Policji i wzrost zaufania społecznego do tej i innych służb działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

 
ramka.gif