GRABOWIEC CENTRUM, WIDOK Z LOTU PTAKA
ROGÓW
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
GRABOWIEC CENTRUM, WIDOK NA PARK
WIDOK NA POLA MIĘDZY GRABOWCEM A GRABOWCZYKIEM
GRABOWIEC CENTRUM
DROGA WJAZDOWA DO DAŃCZYPOLA
GRABOWIEC GÓRA - REZERWAT SUSŁA PEREŁKOWANEGO
BRONISŁAWKA
GRABOWIEC CENTRUM
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
GRABOWIEC GÓRA
GRABOWIEC GÓRA, WIDOK NA POLA
ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. H. SIENKIEWICZA
GRABOWIEC GÓRA
GÓRA ZAMKOWA, TRZY KRZYŻE
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
WIDOK NA OKOLICE SOŁECTWA DAŃCZYPOL I BRONISŁAWKA
GRABOWIEC PANORAMA
DAŃCZYPOL
GRABOWIEC WIDOK NA PARK
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
GRABOWIEC GÓRA REZERWAT SUSŁA PEREŁKOWANEGO
BRONISŁAWKA
GRABOWIEC
RZEPAK, ZDJĘCIE WYKONANE NA TERENIE BRONISŁAWKI
GRABOWIEC CENTRUM
PARK, URZĄD GMINY
GRABOWIEC GÓRA
GRABOWIEC PANORAMA
PLAC PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

MODLITEWNE WSPOMINKI ZMARŁYCH STRAŻAKÓW

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

       W dniu 6 listopada 2016 roku w parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Grabowcu odbyła się Msza Święta Wspominkowa za zmarłych druhów ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Grabowiec. Mszy przewodniczył ks. Zygmunt Żółkiewski. W Mszy udział wzięli rodziny zmarłych druhów, zaproszeni goście, przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej, m.in. płk w stanie spoczynku Mieczysław Skiba, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Zamościu – druh Kazimierz Mielnicki, p.o. Prezesa Zarządu OSP RP w Grabowcu – druh Krzysztof Kostrubiec, Komendant Gminny OSP RP w Grabowcu – druh Mirosław Bednarczyk oraz wielu druhów z Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Grabowcu i Zarządów OSP w gminie.

          W Mszy wspominano także zmarłych strażaków ochotników z nieistniejących już jednostek w Czechówce, Siedlisku i Skibicach.

 

Zaproszenie

        Wszystkich druhów, ich rodziny i przyjaciół zapraszamy także do udziału w modlitewnym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 10 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Zamościu. Msza Święta będzie wspomnieniem zmarłych w latach 2015 i 2016 strażaków z terenu powiatu zamojskiego.

      W dniu 13 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w parafii pod wezwaniem Świętej Anny w Tuczępach odbędzie się również Msza Święta Wspominkowa zmarłych druhów ochotniczych straży pożarnych w Majdanie Tuczępskim, Trościance, Tuczępach i Wólce Tuczępskiej.

Scroll to top