GRABOWIEC WIDOK NA PARK
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
GRABOWIEC CENTRUM
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
DAŃCZYPOL
GRABOWIEC GÓRA REZERWAT SUSŁA PEREŁKOWANEGO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
GRABOWIEC CENTRUM
PARK, URZĄD GMINY
GRABOWIEC GÓRA
GRABOWIEC CENTRUM
GRABOWIEC GÓRA, WIDOK NA POLA
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
GRABOWIEC PANORAMA
GRABOWIEC GÓRA
GRABOWIEC GÓRA
WIDOK NA POLA MIĘDZY GRABOWCEM A GRABOWCZYKIEM
WIDOK NA OKOLICE SOŁECTWA DAŃCZYPOL I BRONISŁAWKA
GÓRA ZAMKOWA, TRZY KRZYŻE
GRABOWIEC
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
RZEPAK, ZDJĘCIE WYKONANE NA TERENIE BRONISŁAWKI
ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. H. SIENKIEWICZA
DROGA WJAZDOWA DO DAŃCZYPOLA
BRONISŁAWKA
GRABOWIEC CENTRUM, WIDOK Z LOTU PTAKA
GRABOWIEC GÓRA - REZERWAT SUSŁA PEREŁKOWANEGO
GRABOWIEC PANORAMA
GRABOWIEC CENTRUM, WIDOK NA PARK
ROGÓW
BRONISŁAWKA
PLAC PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

MODLITEWNE WSPOMINKI ZMARŁYCH STRAŻAKÓW

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

       W dniu 6 listopada 2016 roku w parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Grabowcu odbyła się Msza Święta Wspominkowa za zmarłych druhów ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Grabowiec. Mszy przewodniczył ks. Zygmunt Żółkiewski. W Mszy udział wzięli rodziny zmarłych druhów, zaproszeni goście, przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej, m.in. płk w stanie spoczynku Mieczysław Skiba, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Zamościu – druh Kazimierz Mielnicki, p.o. Prezesa Zarządu OSP RP w Grabowcu – druh Krzysztof Kostrubiec, Komendant Gminny OSP RP w Grabowcu – druh Mirosław Bednarczyk oraz wielu druhów z Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Grabowcu i Zarządów OSP w gminie.

          W Mszy wspominano także zmarłych strażaków ochotników z nieistniejących już jednostek w Czechówce, Siedlisku i Skibicach.

 

Zaproszenie

        Wszystkich druhów, ich rodziny i przyjaciół zapraszamy także do udziału w modlitewnym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 10 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Zamościu. Msza Święta będzie wspomnieniem zmarłych w latach 2015 i 2016 strażaków z terenu powiatu zamojskiego.

      W dniu 13 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w parafii pod wezwaniem Świętej Anny w Tuczępach odbędzie się również Msza Święta Wspominkowa zmarłych druhów ochotniczych straży pożarnych w Majdanie Tuczępskim, Trościance, Tuczępach i Wólce Tuczępskiej.

Scroll to top